Okulumuz

OKULUMUZ

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Özel Elit Çocuk Anaokulu Ümitköy Çayyolu bölgesi Park caddesinde net 500 m2 iç mekan ve bahçesinde meyve ağaçları, kum havuzu, oyun parkı ile bağımsız müstakil binasında, geniş, güneş alan sınıf alanları, etkinlik/atölye sınıfları, spor salonu, yemekhane ve idari bölümleriyle 3-6 yaş okul öncesi çocuklarına uygun düzenlenmiştir.

Yangına karşı her katta acil çıkış kapıları ve yangın merdiveni ile donatılmıştır. Bina iç ve dış bölümleri 7/24 kamera kayıt sistemi ile takip edilen, bahçe kapısı uzaktan kumandalı kilit sistemi ile kontrollü giriş-çıkış yapmaya olanak sağlayan yapıdadır. Ayrıca okulumuzda SECOM Güvenlik/Alarm sistemleri ile çalışmaktayız.

Okulumuzun kendine ait su deposu bulunmakta mutfağımızda su arıtma sistemi kullanılmaktadır.

EĞİTİM

Elit Çocuk Anaokulu uyguladığı eğitim modelini ‘Proje Temelli Bütüncül Eğitim ‘olarak adlandırır. Her bireyin farklı olduğu noktasından hareketle tek bir eğitim modelinin bireyi şekillendirmede yeterli olmadığı, etkinliği kanıtlanmış eğitim modellerinin okul öncesi kazanımların edinilmesi için her adımda seçilerek kullanıldığı, her ay belirlenen proje konusu başlığı altında güçlendirildiği, pekiştirildiği, sürece ve sonuca aynı oranda önem veren, çocuk-veli etkileşimini, rehberliğini harekete geçiren kurucumuz tarafından geliştirilen bir modeldir.

Okul öncesi programımız Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatı, kullanılan kaynak kitap ve materyallerle desteklenir.

Okulumuzda verilen İngilizce Eğitimi branş dersi olarak yorumlanmaz. Küçük yaş gruplarına saatlik, büyük yaş gruplarına yoğunlaştırılmış programlar şeklinde uygulanır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Öncesi Yabancı Dil Müfredatı yanı sıra dünyada kabul görmüş dil eğitim programları kaynakları ile desteklenmektedir. Yıllık ve aylık planlar dahilinde dil kazanımları edinilmekte, aile uygulanan programlardan haberdar edilmektedir.

Yıl içinde dönem sonlarında olmak üzere iki kere portfolyo çalışması yapılmaktadır.

BESLENME

  • Aylık olarak diyetisyenimiz eşliğinde hazırlanan yemek listemizdeki yemekler okulumuzun mutfağında pişirilir.
  • Mutfak personelimizin hijyen sertifikası bulunmaktadır.
  • Temiz Gıda ilkesinden hareketle piyasadan temin ettiğimiz ürünler bilinen, tercih edilen markalardan seçilir.
  • Yemeklerimizde işlenmiş et ve et ürünleri salam, sosis vb. kullanılmamaktadır.
  • Mevsimine uygun sebze ve meyve tercih edilmektedir.
  • Zehirlenme riskine karşın gün içerisinde pişirilen bütün ürünlerden numune alınıp 48 saat saklanmaktadır.