Yaratıcı Drama Eğitimi

Yaratıcı Drama çocukların dil becerileri, sosyal ve akademik becerilerin gelişimi yanında öz saygı, öz değer, kendine güven, başkalarına güven, birey olma, grup içinde olabilme, paylaşma, empati kurma, problem çözebilme gibi bir çok gelişim kazanımı edinebilme fırsatı sunmaktadır.

Yaratıcı dramanın katılanlara etkisi ne kadar erken yaşta tanıştıklarına bağlıdır. Okul öncesi dönemden başlayarak, öğrenme ortamının içine kendiliğinden alınan drama etkinlikleri, çağdaş, yaratıcı, demokratik bireyleri yaratmada temel araçlardan birisidir – tıpkı iyi yazınsal metinler, çağdaş anne-baba ve öğretmen ya da yaratıcı bir okul gibi.

Yaratıcı drama, çocukların duygu ve düşüncelerinin farkına varmalarına, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olur. Özgüvenlerini destekler. Yaratıcı drama ile çocuklar kendilerini tanır ve ifade ederler. İletişim becerileri gelişir. Aynı zamanda drama saatleri, çocukların arkadaşlarıyla eğlenerek geçirdikleri saatlerdir.


Veli Yorumlarımız

Sık Sorulan Sorular

 • Okulunuzun çalışma saatleri nedir?

  Tam Gün :08:00-18:00 / Yarım Gün 08:00-13:00 /13:00-18:00 Erken gelen ve geç çıkmak zorunda kalan öğrencilerimiz için nöbet sınıfı uygulaması yapılmaktadır. Erken geliş:07:30 /Geç Çıkış:18:30
 • Okulunuzun tatil programı nasıldır?

  Okulumuz hafta sonu ve resmi tatillerde kapalıdır. Ara tatilde açıktır.
 • Hangi yaş gruplarınız var?
  Yarım gün programınız mevcut mu?

  *Okulumuz 3-6 yaş grubu öğrencilere yönelik hizmet vermektedir.
  *Bütün yaş gruplarında Yarım Gün Eğitim hizmeti mevcuttur.